Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2016-2017   /  Szkoła dawniej i dziś w oczach młodych artystów

Szkoła dawniej i dziś w oczach młodych artystów

Jeden ciepły, wrześniowy dzień wystarczył młodym artystom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku, by stworzyć piękne obrazy podczas pleneru malarskiego pt. „Nasza szkoła dawniej i dziś”. Celem zorganizowania tego przedsięwzięcia było zdobywanie umiejętności dostrzegania, odbioru i przeżywania historii szkoły w perspektywach: dawniej i dziś oraz doskonalenie zdolności plastycznych uczestników. Specjalnymi gośćmi, którzy zostali zaproszeni z tej okazji, byli doświadczeni, znani i lubiani , artyści ze środowiska lokalnego ziemi płońskiej p. Małgorzata Karwala i p. Sławomir Zembrzuski. To pod ich czujnym okiem, korzystając z fachowych rad, uczniowie szkoły tworzyli swoje prace. Jak powiedziała pani Małgorzata Karwala „Dzieci są rozmalowane, tworzą używając czystych kolorów, dobrze radzą sobie z perspektywą”. Podczas trwania pleneru pozostali uczniowie mogli podziwiać dzieła swoich kolegów i koleżanek, rozstawione na sztalugach na terenie szkoły. Cieszy fakt, że uczestnicy ukazali budynek szkoły w różnych perspektywach, stosując wachlarz rozmaitych technik plastycznych. W najbliższym czasie zostanie też stworzona wystawa poplenerowa. Dzięki temu wszyscy uczniowie, rodzice  i odwiedzający szkołę będą mieli okazję obejrzeć owoc pracy młodych artystów. Cieszy fakt, że w naszej szkole nie brakuje utalentowanych osób chętnych poświęcić swój wolny czas na doskonalenie malarskich umiejętności. Tego typu wydarzenia  organizowane są w naszej szkole cyklicznie, już od kilku lat i zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko samych „młodych twórców”, ale również społeczności szkolnej i ludzi, na co dzień związanych ze sztuką. Warto wspierać i promować takie inicjatywy, które pozwalają rozwijać i odkrywać dziecięce pasje.

Skip to content