/  2008-2009   /  „Święto drzewa”

„Święto drzewa”

W dniu10 października nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskich obchodów „Święta drzewa”.
Ideą tej akcji jest zwrócenie uwagi ludzi na konieczność szanowania przyrody. Postępująca degradacja środowiska wymaga zaangażowania każdego z nas. Koło ekologiczne klasy VB przy symbolicznym drzewie szkoły rozdało wszystkim klasom „Prośbę drzew do ludzi”.
Przedstawiciele klas w obecności Pani Dyrektor składali obietnicę szanowania drzew. Hasło wywieszone przed wejściem do szkoły „Dzięki mnie żyjesz – beze mnie umrzesz” oraz duże drzewo z napisami przypominało o podstawowych funkcjach lasu.

„PROŚBA DRZEW DO LUDZI”

1.Nie rań mnie siekierą, nożem

2.Nie obwiązuj mnie drutem

3.Nie wbijaj we mnie gwoździ