Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2016-2017   /  Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej nr 3

Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej nr 3

Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku był obchodzony w sposób szczególny. Pragniemy zwrócić uwagę uczniów na konieczność ochrony i oszczędzania wody. Zasoby wody słodkiej na jednego mieszkańca Polski są najniższe (w Europie porównywalne z Egiptem). Dlatego pracujemy metodą projektu nad znaczeniem wody, sposobami jej oszczędzania i ochrony – badamy jej czystość. Część uczniów wzięła udział w konkursie „Chroń wodę i środowisko”. Powstały albumy i prezentacje, opisujące instytucje i zakłady zajmujące się stanem środowiska w Płońsku. Nagrody w tym konkursie wręczyła Pani Wiceburmistrz Teresa Kozera. Otrzymali je: Zofia Klimczewska, Zuzanna Kamasa, Amelia Goldberg, Karolina Czarnecka. Jest to I etap Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego. Jeszcze jedną inicjatywą związaną z Dniem Wody jest coroczna zbiórka makulatury z przeznaczeniem na budowę studni dla wioski w Sudanie ( w ramach realizacji innowacji pedagogicznych: „Mali Wolontariusze Wielkiego Serca”, i „Przyjaciele Przyrody”).

Skip to content