/  2011-2012   /  Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

„Lasy to życie – chrońmy je”-  pod takim hasłem odbył się 16 września 2011 roku ,,zielony dzień” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku, zorganizowany w ramach tegorocznej akcji ,,Sprzątanie Świata- Polska”. Wszyscy uczniowie ubrani byli w tym dniu na zielono!!
Wrześniowa akcja rozpoczęła już po raz kolejny  całoroczny Program Edukacji Ekologicznej prowadzonej w naszej szkole. Przez trzy dni poprzedzające happening uczniowie klas IV B, IV C, IV D, V C, VI C i D sprzątali tereny leśne w Nadleśnictwie Płońsk- leśnictwie Kuchary, gdzie pod czujnym okiem leśnika likwidowali dzikie wysypiska śmieci. W dniu 16 września  w sprzątanie Świata zaangażowali się uczniowie pozostałych klas, którzy zaopatrzeni w gumowe rękawice i worki uprzątnęli teren wokół szkoły  i  park nad rzeką Płonką.
Opiekunowie Koła Ekologicznego opracowali ulotkę na temat historii akcji ,,Sprzątanie Świata”, a wychowawcy klas zapoznali z jej treścią swoich uczniów. Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku od 1994 roku corocznie wspiera tę akcję. Nasi uczniowie pamiętają jednak o tym, że bycie ekologiem to nie jednodniowa inicjatywa, ale codzienna troska o Ziemię, przez segregację odpadów, zbiórkę makulatury, puszek i baterii, którą prowadzimy w naszej szkole od kilku lat. W czasie ,,zielonego dnia”  uczniowie wykonali liczne plakaty o tematyce ekologicznej i wywiesili je na korytarzach szkolnych. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku poprzez udział w akcji ,,Sprzątanie Świata” udowodnili, że czują się odpowiedzialni za losy naszej Planety.