/  2015-2016   /  Sprawdzian szóstoklasisty

Sprawdzian szóstoklasisty

W dniu 05.04.2016r  odbył się po raz ostatni sprawdzian szóstoklasisty do którego przystąpiło 92 uczniów klas szóstych. Wszystkich piszących już w progach szkoły, na okolicznościowej gazetce witały życzenia w języku polskim: „Powodzenia Szóstoklasisto” i angielskim: „Good luck” skierowane od Społeczności Szkolnej i Rzecznika Praw Dziecka. Obecni uczniowie są drugim rocznikiem piszącym sprawdzian według nowych procedur. Część pierwsza: polonistyczna i matematyczna rozpoczęła się o godzinie 900, natomiast cześć druga sprawdzianu, z języka angielskiego o godzinie 1145. Po wzmożonym wysiłku intelektualnym, w przerwie między częściami sprawdzianu, na uczniów i nauczycieli czekał, podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowany przez panie kucharki smaczny poczęstunek. Jak przystało na Szkołę Promującą Zdrowie, posiłek składał się ze zdrowych i pełnych witamin kanapek – bogatych w pektyny bananów i gorącej herbaty. Uczniowie z uśmiechem na twarzy wyszli ze sprawdzianu z poczuciem pozytywnych emocji. Od dzisiaj będą z niecierpliwością oczekiwać na podsumowanie swojej 6 – letniej edukacji w szkole podstawowej. Wyniki, jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, poznamy w dniu 27 maja 2016 r.