/  2014-2015   /  Sprawdzian szóstoklasisty 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku

1 kwietnia 2015 roku, tak jak szóstoklasiści z całej Polski, 98 uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr  3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku o godzinie 900 przystąpiło do I części sprawdzianu szóstoklasisty  z języka polskiego i matematyki, która trwała 80 minut. O godz. 11.45 szóstoklasistów czekała II część sprawdzianu z języka angielskiego trwająca 45 minut. Uczniowie na tegorocznym sprawdzianie szóstoklasisty z języka polskiego musieli przeczytać fragment artykułu „Słoń i inne mądrale” autorstwa Magdaleny Frender-Majewskiej. Pisali opowiadanie ma temat „Tajemnicze pudełko”.  Należało też przeczytać komiks o dwóch malarzach, którzy założyli się między sobą o to, który z nich lepiej maluje. W części matematycznej uczniowie zmierzyli się z procentami i ułamkami oraz zadaniami ze skali. Sprawdzono także ich wiedzę dotyczącą geometrii. W II części z języka angielskiego trzeba było wysłuchać nagrania i odpowiedzieć na poszczególne pytania tak, aby były poprawne z zasłyszaną treścią. Ogólne wrażenie uczniów po sprawdzianie było pozytywne. Jedni twierdzili, że sprawdzian szóstoklasisty 2015 był prosty. Innym sprawił jednak pewną trudność.Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty, które po raz pierwszy wyrażone będą w procentach, uczniowie poznają je 29 maja.