/  2014-2015   /  Spotkanie z panią dietetyk

Spotkanie z panią dietetyk

W dniu 6 maja w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł” i innowacji pedagogicznej „Modyfikacja stylu życia – modelowanie zachowań” klasa IIe wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez panią dietetyk Magdę Stefaniak. Celem tego typu zajęć jest wzmocnienie działań prozdrowotnych dotyczących zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Podczas warsztatów w gabinecie pani dietetyk uczniowie dowiedzieli się, co to jest żywność śmieciowa, co powoduje choroby, co trzeba jeść, aby nie chorować. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu gdyż wykazały się już wcześniej zdobytą wiedzą w trakcie realizowanego od dwóch lat programu innowacji pedagogicznej. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z urządzeniem diagnozującym skład ciała człowieka. Analizator ciała jest pomocny w ustalaniu prawidłowej diety i pomaga dokonać pomiarów: zawartość tkanki tłuszczowej, określa beztłuszczową masę ciał, masę mięśni, masy białka, elektrolitów, zawartość wody oraz przemianę materii i zapotrzebowanie energetyczne. Określa też wiek metaboliczny badanej osoby. Badanie stanowi bezpieczny, nieinwazyjny sposób monitorowania zmian w składzie ciała w trakcie terapii leczniczych/dietetycznych/odchudzających. Urządzenie to pozwala korygować zalecenia dietetyczne/lekarskie, stosować skuteczne diety i programy żywieniowe. Na zakończenie dzieci otrzymały konkursowe zadanie domowe, dotyczące zasad żywienia, które polegało na narysowaniu piramidy żywieniowej lub napisaniu wiersza o prawidłowym odżywianiu. Na pożegnanie wszystkie dzieci otrzymały od pani dietetyk kolorową ulotkę informacyjną o naturalnych suplementach odżywczych oraz smaczną naturalną witaminkę.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń uczniów i da początek do prawidłowego i zdrowego odżywiania się wszystkich dzieci.