/  2008-2009   /  Spotkanie z panem policjantem

Spotkanie z panem policjantem

Zdrowa szkoła to również bezpieczna szkoła. Dlatego tez mając na względzie bezpieczeństwo naszych uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły dwukrotnie zorganizowane zostały spotkania z policjantem.
W dniu 3 i 17 października 2008 odbyło się spotkanie z pracownikiem Komendy Powiatowej w Płońsku panem Januszem Bluszczem.  Pan policjant przypomniał pierwszakom zasady przechodzenia przez jezdnię oraz zasady zachowania się na drodze. Dzieci uważnie słuchały o zasadach poruszania się po drogach w różnych warunkach atmosferycznych. W czasie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących zasad ruchu drogowego. Podsumowaniem spotkania był mały konkurs wiedzy o  przestrzeganiu zasad w ruchu drogowym. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące  poruszania się po drogach w mieście i poza miastem. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety.