/  2009-2010   /  Spotkanie z P.Kalkowskim

Spotkanie z P.Kalkowskim

W piątek 18.09.2009 r. klasy piąte, uczestniczyły w spotkaniu z panem Leszkiem Kalkowskim kapelmistrzem Płońskiej Orkiestry Dętej. Wzorem lat ubiegłych,  pan Kalkowski poszukuje i zachęca uczniów płońskich szkół do współpracy z orkiestrą i mażoretkami. Na początku spotkania dzieci usłyszały jak pracuje orkiestra i jaki typ muzyki jest wykonywany przez tę grupę, gdzie i kiedy odbywają się próby. Aby zachęcić do współpracy z orkiestrą, nasz gość opowiedział o podróżach zagranicznych i koncertach grupy, z którą pracuje od kilku lat odnosząc sukcesy. Do tej pory orkiestra była już w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Słowacji, Włoszech. Uczniowie mieli okazję zobaczyć film nagrany podczas wypoczynku orkiestry z wakacyjnego wyjazdu do Włoch. Uczniowie naszej szkoły należą do orkiestry i mażoretek. Na koniec spotkania, raz jeszcze pan Kalkowski wraz z panią dyrektor Teodozją Gorlewską zaapelowali do uczniów o podjęcie nauki gry na instrumencie, a tym samym o kontynuację chlubnych tradycji naszej płońskiej orkiestry.