/  2015-2016   /  Spotkanie z autorem książek

Spotkanie z autorem książek

W dniu 17.02.2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyło się spotkanie z Panem Tomem Justyniarskim, autorem nowo wybranej lektury szkolnej pt. „Psie troski”. W spotkaniu  uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Tom Justyniarski jest rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt. Jego misją jest propagowanie przyjaźni między ludźmi i zwierzętami. Spotkanie z pisarzem odbyło się w radosnej i przyjaznej atmosferze. Autorowi towarzyszyła mała chihuahua o imieniu Toja. Dzieci zachwycone były obecnością gości. Podczas spotkania pisarz uczył psiego języka, tłumaczył, że człowiek jest odpowiedzialny za swego pupila i powinien go traktować jak członka rodziny. Uczniowie wielokrotnie wypowiadali ważne hasło: ZWIERZĘTA TO NASZA RODZINA. Dzieci zrozumiały, że zwierzęta nie są rzeczą, ale żywymi istotami, które kochają, czują i cierpią, tak samo, jak ludzie. O tym mówi również książka „Psie troski”. Książka została laureatem konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym”. „Psie troski” zajęły pierwsze miejsce wśród rodziców i nauczycieli, a w rankingu wyprzedziły m.in. „Harrego Pottera”. Nową lekturę będzie można wypożyczyć w naszej szkole.