/  2014-2015   /  Spotkanie z Andrzejem Supronem

Spotkanie z Andrzejem Supronem

W środę, 26 listopada 2014 roku Szkołę Podstawową nr 3 w Płońsku odwiedził znakomity polski zapaśnik – Andrzej Supron. Sportowcowi towarzyszył burmistrz naszego miasta pan Andrzej Pietrasik oraz dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji pan Waldemar Kunicki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VI płońskiej „Trójki” oraz gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2. Andrzej Supron to wybitny zapaśnik stylu klasycznego 13-krotny mistrz Polski (wagi lekkiej, półśredniej i średniej), mistrz świata (1979) i Europy (1975, 1982), trzykrotny olimpijczyk (1972, 1976, 1980), srebrny medalista z Moskwy (1980). Od 1979 trener zapaśnictwa, od 1986 sędzia międzynarodowy. Zapaśnik barwnie opowiadał o swoim zamiłowaniu do sportu, szybko nawiązał humorystyczny dialog z uczniami. Mistrz zaprosił ochotników do wspólnego treningu na macie. Zgromadzona w sali sportowej widownia okrzykami i brawami dopingowała zawodników. Chętnych do spróbowania swoich sił w zapasach było bardzo wielu. Nikt nie poczuł się przegrany, wszyscy uczestnicy treningu otrzymali drobne upominki z autografem Andrzeja Suprona. Olimpijczyk wyraził zadowolenie z nowoczesnej bazy sportowej, którą dysponuje SP3 oraz funkcjonowania klas sportowych. Wizyta gości zakończyła się pamiątkowym zdjęciem z uczestnikami spotkania. Spełniło się marzenie entuzjastów sportu – Andrzej Supron przez kilkadziesiąt minut rozdawał autografy swoim fanom.