Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2021/2022   /  Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Uczniowie klas Ia, Ib i Ic wkroczyli do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy dźwiękach muzyki. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, przewodniczący Rady Rodziców pan Adrian Golacik, dyrekcja szkoły i rodzice. 

Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły pani Teodozja Gorlewska. Wiele ciepłych słów usłyszały pierwszaki od zaproszonych gości oraz od Wiktorii Wilczewskiej z klasy VIII s, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Po części oficjalnej pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, podczas którego zdali swój pierwszy egzamin. Zagadki i pytania zadawała starsza koleżanka, uczennica klasy IVb, Julia Rusztejko. Dzieci „śpiewająco” rozwiązały wszystkie zadania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania.

Doniosłym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez uczniów i rodziców na sztandar szkoły. Uczniowie gromkim „Ślubujemy” obiecali dbać o dobre imię klasy i szkoły oraz przyrzekli uczyć się pilnie. Rodzice ślubowali uważnie słuchać swych dzieci, doceniać w nich to, co najlepsze i kochać je bezwarunkowo. 

Następnie aktu pasowania na ucznia dokonali kolorowym ołówkiem zaproszenie goście oraz dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książkę wydaną z okazji 75 – lecia istnienia naszej szkoły „Pokolenia tworzą historię…”, oraz upominki od koleżanek i kolegów z klas trzecich. Wyjątkowe chwile uwieczniła wspólna fotografia.

Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w szkole, zapału do nauki oraz wiary we własne możliwości. Powodzenia!

Skip to content