/  2013-2014   /  Ślubowanie uczniów klas I

Ślubowanie uczniów klas I

W dniu 25 października 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyli rodzice i zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, Proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła w Płońsku ksiądz Marek Zawadzki, Przewodniczący Rady Rodziców pan Jacek Przybylski, wychowawczynie z Przedszkola nr 3 w Płońsku i z oddziałów rocznego przygotowania przedszkolnego z naszej szkoły. Po powitaniu gości, odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, pierwszoklasiści wysłuchali wystąpienia dyrektora szkoły pani Teodozji Gorlewskiej oraz zaproszonych gości. Przybyli na uroczystość życzyli dzieciom, aby z radością zdobywały wiedzę i osiągały sukcesy w nauce. W dalszej części odbyło się uroczyste złożenie przez uczniów Ślubowania na sztandar szkoły oraz Pasowanie na ucznia. Aktu dokonali dyrektor szkoły pani Teodozja Gorlewska, Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Jacek Przybylski.

W imieniu wszystkich uczniów szkoły przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego uczennica klasy piątej złożyła kolegom życzenia i zapewniła o pomocy w trudnych chwilach. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się występ artystyczny pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce szkolnej.

Ważnym momentem było wręczenie uczniom klas pierwszych legitymacji uczniowskich, pamiątkowych dyplomów, upominków od Rady Rodziców oraz książeczek SKO z wkładem 10 zł od Banku Spółdzielczego.

Na zakończenie uroczystości zostały wykonane klasom pierwszym pamiątkowe zdjęcia.