/  2011-2012   /  Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 26.10.2011r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbyło się  uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyli rodzice i zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Płońsk-pan Andrzej Pietrasik , prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku- pani Teresa Kudlicka, ksiądz kanonik Edmund Makowski, nauczyciele z przedszkoli oraz przedstawiciel Rady Rodziców- pan Jerzy Borowski. Uroczystość zaszczycił swoim przybyciem Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju- pan Alfred L. Marder. W części oficjalnej do zebranych skierowała słowa powitania pani dyrektor Teodozja Gorlewska. Szczególnie podniosłym momentem było odśpiewanie przez uczniów klas pierwszych hymnu państwowego i hymnu szkoły. Ogromnym przeżyciem zarówno dla pierwszoklasistów, jak i ich rodziców było ślubowanie na sztandar szkoły  i pasowanie na ucznia.
Aktu tego  dokonali  dyrektor szkoły-pani Teodozja Gorlewska  i Burmistrz Miasta Płońsk-pan Andrzej Pietrasik. Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu tanecznego „Gracja” z klasy 3 d.  Miłym akcentem  było wręczenie uczniom klas pierwszych legitymacji uczniowskich,  pamiątkowych dyplomów, upominków od Rady Rodziców oraz książeczek SKO z wkładem 10 zł od prezesa Banku Spółdzielczego- pani Teresy Kudlickiej. Na zakończenie uroczystości zostały wykonane klasom pierwszym pamiątkowe zdjęcia wraz z wychowawcami.