/  2016-2017   /  Ślubowanie klas I

Ślubowanie klas I

W dniu 27 października 2016 roku uczniowie klas pierwszych słowami „Ślubuję” dołączyli do społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Uroczystość odbyła się w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego oraz zaproszonych gości w osobach: pani Elwiry Konopki reprezentującej Burmistrza Miasta Płońska, przewodniczącego Rady Rodziców pana Jacka Przybylskiego oraz ks. Kanonika Edmunda Makowskiego. Niezwykle ważny i podniosły moment to Pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Teodozja Gorlewska. Zwieńczeniem Ślubowania było wręczenie wszystkim dzieciom pierwszego dokumentu-  legitymacji szkolnej. Jako przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, miłe słowa skierowała do dzieci ich starsza koleżanka Marysia Maraszek – uczennica klasy VI d.W następnej części pierwszoklasiści zaprezentowali występ artystyczny, który został nagrodzony przez wszystkich gromkimi brawami. Uczniowie na pamiątkę tak ważnego dla nich dnia otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców dyplomy, książki autorstwa pani Beaty Jacewicz pt. „Dobre wychowanie” oraz upominki od Banku Spółdzielczego w Płońsku. Miłym akcentem było przygotowanie przez uczniów z klas trzecich słodkich rożków, wypełnionych cukierkami. Wszyscy życzyli pierwszoklasistom wspaniałych ocen oraz dużo radości  z codziennej podróży w cudowny świat nauki. Na zakończenie uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.