/  2011-2012   /  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego-Stop Przemocy w Rodzinie

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego-Stop Przemocy w Rodzinie

Punkt Profilaktyki i Pomocy Rodzinie przy Urzędzie Miejskim w Płońsku w kwietniu 2011 r. przystąpił do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej realizując projekt pt. „Edukacja, profilaktyka i wsparcie dla rodzin dotkniętych i zagrożonych przemocą domową na terenie miasta Płońska”. Projekt ma na celu propagowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich, poznanie przez rodziców skutecznych metod wychowawczych opartych na tworzeniu pozytywnych relacji i więzi w rodzinie. W ramach realizacji Projektu w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z rodzicami na temat ,,Jak wychować szczęśliwe dzieci, czyli co zamiast klapsa”. Spotkania realizowała Pani Anna Żabowska- pedagog szkolny dla rodziców klasy VI oraz Pani Teresa Sychowicz dla rodziców klasy IV.
Jednym z wielu zadań Projektu był również konkurs na plakat „STOP PRZEMOCY W RODZINIE” organizowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Celem konkursu było wzbudzenie  refleksji i zainteresowania uczniów tematyką przemocy w rodzinie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 15.12.2011r. podczas uroczystego posumowania realizacji Projektu, które odbyło się w Gimnazjum Nr 2 w Płońsku.
Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło 12 uczniów z klas IV-VI, które w kategorii szkół podstawowych zajęły: trzy pierwsze miejsca.
I miejsce – Nina Pierzynowska
II miejsce –  Justyna Lasecka
III miejsce –  Elżbieta Nowicka
Wyróżnienie zostały również prace czterech uczennic tj.: Julii Unierzyskiej, Weroniki Piotrowskej, Aleksandry Krupińskiej, Wiktorii Morawskiej.
Nagrody i wyróżnienia wręczał Burmistrz Miasta Płońsk Pan Andrzej Pietrasik.
Zwycięski plakat Niny Pierzynowskiej został wydrukowany w formacie A4.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zwycięscy uczniowie cenne nagrody, a wyróżnieni wartościowe upominki.