/  2015-2016   /  Rekolekcje

Rekolekcje

Szkoła Podstawowa nr3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku świętuje przybycie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do naszej parafii. W dn. 24 września 2015 r. społeczność szkolna, a więc uczniowie, nauczyciele i dyrekcja, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej rekolekcyjnej, którą prowadził Ojciec Paulin z Jasnej Góry. Rekolekcje to szczególny czas duchowego przygotowania nas na spotkanie z wędrującym po naszej Ojczyźnie Obrazem Maryi Królowej Polski. Msza Święta jest więc doskonałym czasem, aby jak najlepiej przygotować się na przybycie Maryi poprzez nauki rekolekcyjne, sakrament pokuty i Komunię Świętą. Liturgia, w której uczestniczyliśmy była niezwykle uroczyście przygotowana poprzez śpiew scholi dziecięcej, czytania i komentarze czytane przez dzieci i nauczycieli oraz procesję z darami ofiarnymi. Nad całością oprawy liturgicznej czuwały panie katechetki.