Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2016-2017   /  Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku starała się, by nasze szkolne rekolekcje wielkopostne były dla nas czasem przemiany i troski o dobro. We wtorek i środę udaliśmy się na Eucharystię do Kościoła. Dzieci aktywnie uczestniczyły we Mszy Świętej. Pod kierunkiem katechetów przygotowana została oprawa liturgiczna. Uczniowie czytali komentarze, modlitwę wiernych, niosły dary ofiarne. Całość naszych nabożeństw rekolekcyjnych ubogacił śpiew „Scholii parafialnej – Gwiazdeczki Michała”. W świętym czasie rekolekcji wyciszaliśmy wszystko, co w nas hałasuje: emocje, myśli, ciekawość oczu, rozbieganie. Z dziecięcą radością wyszliśmy na spotkanie Bożej obecności, która zawsze przemienia ludzkie serca. Uważamy, że warto  sięgać do głębszych refleksji i czerpać wzorce z Wielkich Ludzi, aby w swoim życiu z radością wytrwale dążyć do celu trwając  w wierze, nadziei i miłości. Z tego powodu w środę zaprosiliśmy całą społeczność szkolną na „Rekolekcje ze Świętym Janem Pawłem II”. Podczas uroczystego apelu połączonego z koncertem  pieśni papieskich i tańcem nasi mali aktorzy przypomnieli postać tego Wielkiego Świętego, który kształtował nasze charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie wydawał się taki bliski i przyjacielski: żartował i płakał, uśmiechał się i modlił, wypraszał i wyprasza nam u Boga potrzebne łaski. Piękne i nastrojowe wspomnienia, refleksyjne teksty, okolicznościowa dekoracja, ale też pełne radości i powagi pieśni oraz anielski taniec przybliżyły całej społeczności szkolnej Wielkiego Świętego naszych czasów – Jana Pawła II.

Skip to content