/  2019-2020   /  „PRZYGODA Z CHEMIĄ”

„PRZYGODA Z CHEMIĄ”

W dniu 28.09.2019r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt. „PRZYGODA Z  CHEMIĄ”  zorganizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Festiwalu Nauki.
 Uczniowie przekonali się, że spotkania z chemią  to nie tylko pokazy ciekawych   i widowiskowych doświadczeń, ale również niepowtarzalna okazja do zabawy w małego chemika – część doświadczeń wykonywali samodzielnie. Uczestnicy warsztatów na własne oczy zobaczyli wybuch wulkanu, grzyba atomowego, morze ognia i tornado. Zapali fajerwerki przy użyciu wody. Zgłębili tajemnicę perfum i odkryli sekret emocjonalnego kameleona. Poczuli grozę ruchomych piasków i ryku groźnego niedźwiedzia . Zasadzili chemiczny ogród, zrobili własne mydełko i próbkę perfum. Pod okiem studentów Wydziału Chemii przygotowali chemiczna oranżadę, zegar jodowy czy żywą pianę, pisali prądem oraz atramentem sympatycznym.
Uczniowie przeżyli niesamowitą przygodę pełną kolorów, wybuchów i efektów specjalnych
 Opiekunami grupy „młodych chemików” były p. Teresa Sychowicz- Panek oraz p. Agnieszka Gocalińska.