/  2014-2015   /  Program profilaktyczny

Program profilaktyczny

3 listopada 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku uczestniczyli w autorskim programie profilaktycznym „Na ostatnią chwilę”, zawierającym treści antyalkoholowe – antynarkotykowe – dopalacze, prowadzonym przez pana Andrzeja Piaseckiego. Program finansowany był ze środków pochodzących z Gminnego Programu Profilaktyki Miasta Płońska, przy współpracy z Punktem Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie.

Celem tego spotkania było dotarcie do dzieci poprzez prelekcje o sprawach ważnych, z przesłaniem : ZABIJ NARKOTYKI I ALKOHOL – NA ŚMIERĆ!!! oraz prezentacje sytuacji, które mają miejsce w ich środowisku. Było to pierwsze z cyklu spotkań w formie koncertu z wykładami i dyskusjami o tematyce uzależnień i walki z nimi. Uczniowie poprzez ciekawe ćwiczenia, mogli aktywnie uczestniczyć w tych zajęciach, brali udział m. in. w ćwiczeniu z piłeczką ping – pongową (sprawdzanie koncentracji) oraz w symulacji jazdy samochodem na Xboxie, według komend prowadzącego (bez i w alkogoglach). Niezwykle ciekawe były także prezentacje materiałów audiowizualnych. Część muzyczna w wykonaniu zespołu „Telepathia” wzbudziła wiele emocji u młodych odbiorców.