/  2013-2014   /  Próbna ewakuacja

Próbna ewakuacja

W piątek 11 października 2013roku o godz. 9.00 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Głównym celem było zapoznanie uczniów oraz pracowników placówki  z  praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia życia i zdrowia.
Uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły, zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie w czasie 3 minut 20 sekund, opuścili budynek szkoły. Wychowawcy oraz pozostali nauczyciele odpowiedzialni za uczniów, w chwili akcji ewakuacyjnej złożyli meldunek dyrektorowi szkoły o liczebności oraz stanie zdrowia podopiecznych. Uzyskane informacje pani dyrektor przekazała  panu Markowi Rochnie – specjaliście ds. BHP, kierującemu całą akcją. Po odwołaniu zagrożenia wszyscy wrócili do klas.
Choć przeprowadzona ewakuacja wypadła bardzo dobrze, mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych w tym dniu umiejętności.