/  2017-2018   /  Próbna ewakuacja

Próbna ewakuacja

We wtorek 19 września 2017 roku dzwonek w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku  zabrzmiał inaczej niż zwykle. Trzy długie sygnały wezwały uczniów, nauczycieli i pracowników do opuszczenia  budynku. Dreszczyku emocji dodawał stojący na placu przed szkołą wóz strażacki. To próbna ewakuacja, której celem było zapoznanie całej społeczności szkolnej z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.  Dokładnie o godzinie 10  po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele z uczniami sprawnie i bezpiecznie przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym był plac za szkołą. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwał zastęp Państwowej Straży Pożarnej.  Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie.  Społeczność płońskiej „trójki” po raz kolejny udowodniła, że doskonale wie, jak należy zachować się w sytuacji realnego zagrożenia.