/  2006-2007   /  Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny uczciliśmy apelem zaprezentowanym przez uczniów klas trzecich. Dzieci z klas 0- III spotkały się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć program pt. ,,I cóż na to powiecie, że wiosna jest na świecie”.Mali artyści zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności przedstawiając teksty o wiośnie, z których dzieci dowiedziały się o tym, co dzieje się w przyrodzie, jakie zachodzą w niej zmiany, kiedy odchodzi zima a nadchodzi wiosna, co dzieje się w świecie ptaków i innych zwierząt.
Apel był przepiękną kompozycją wesołych melodii, które stworzyły niepowtarzalną atmosferę.Na zakończenie spotkania uczniowie wysłuchali piosenki pt. ,,Podajmy sobie ręce”.
Aplauzom i gratulacjom nie było końca.
Klasy VI wspólnie z wychowawcami brali udział w Dniu Otwartym na zaproszenie Gimnazjum nr2 w Płońsku. Klasy IV – V brały udział w konkursie na najciekawiej udekorowane drzwi sal lekcyjnych pod hasłem „Wiosna w każdych drzwiach”. Wyróżnione zostały klasy Va i IVc.