/  2011-2012   /  Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dnia 10 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. St. Wyspiańskiegow Płońsku odbyła się IX edycja Powiatowych Konkursów Ortograficznych „Mistrz Ortografii” klas V i „Ortograficzne Potyczki klas III”. W klasach piątych dyktando „Heroiczny człowiek” pisało 77 uczniów z 27 szkół powiatu płońskiego. W klasach III do konkursowych zmagań przystąpiło 80 finalistów z 30 szkół. To największa liczba uczestników od kilku lat, co świadczy o ogromnej popularności naszego konkursu wśród powiatowych szkół. Wśród zaproszonych gości obecni byli p. Dariusz Mosakowski, dyrektor Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Ciechanowie oraz p. Andrzej Pietrasik, burmistrz naszego miasta, którzy patronują Powiatowym Konkursom Ortograficznym. Obecna była także p. Bożena Kaliściak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku i p. Teresa Kudlicka, prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku. Obie instytucje od samego początku istnienia konkursów wspierają i sponsorują nagrody dla laureatów ortograficznego pojedynku. Do grona darczyńców dołączyła w tym roku firma farmaceutyczna Novascon  Pharmaceutikals oraz firma LU Polska, która ufundowała słodkie upominki dla wszystkich uczestników. Na uroczystość przybyła również  p. Teresa Kozera, zastępca burmistrza miasta Płońsk oraz p. Jerzy Borowski, przewodniczący Rady Rodziców płońskiej Trójki. Tegoroczny finał odbył się wraz z podsumowaniem IX edycji i ogłoszeniem wyników konkursu. Czas oczekiwania uatrakcyjniły występy uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali oni przedstawienie oraz prezentację multimedialną dotyczącą Janusza Korczaka. Były też pokazy taneczne. Napiętą atmosferę rozluźniła zabawa sportowa, w której wzięli udział zaproszeni goście, pani dyrektor Teodozja Gorlewska oraz finaliści konkursów.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, zaś ich opiekunowie – podziękowania.