/  2019-2020   /  Powiatowy Konkurs Matematyczny klas VIII

Powiatowy Konkurs Matematyczny klas VIII

2 III 2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas ósmych.

Cele konkursu to:

• rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów
  • wyszukiwanie talentów matematycznych
  • wspieranie młodzieży uzdolnionej matematycznie
  • stwarzanie możliwości sprawdzania  i prezentacji wiedzy i umiejętności uczniów
  • stwarzanie nauczycielom warunków do twórczej pracy z młodzieżą
  • doskonalenie wiedzy i umiejętności w zakresie podstawy programowej z matematyki

Konkurs został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Płońskiego.

Powiatowy Konkurs Matematyczny przebiegał dwuetapowo:

I etap (szkolny) przeprowadzony został przez Szkolne Komisje Konkursowe 21.01. 2020 r. jednocześnie we wszystkich szkołach, które zgłosiły się do udziału, tj. we wszystkich płońskich szkołach podstawowych oraz w szkole w Nacpolsku. W tym etapie uczestniczyło 68 uczniów.

II etap (finał) odbył się 02.03.2020 r. Na rozwiązanie 15 zadań zamkniętych i otwartych uczniowie mieli 60 minut.

Dwoje uczniów nasze szkoły otrzymało wyróżnienia: Nina Biernatowicz kl. 7b i Mateusz Bielski kl. 7b.