/  2009-2010   /  „Porządkujemy i odnawiamy las”

„Porządkujemy i odnawiamy las”

W dniu 25 września 2009 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ciechanowie odbyło się uroczyste podsumowanie dziesiątej edycji konkursu „Porządkujemy i odnawiamy las”. W konkursie wzięły udział przedszkola, szkoły i organizacje działające na ich terenie. Organizatorami konkursu były: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, dyrekcje regionalne Lasów Państwowych w Olsztynie i Warszawie i „Tygodnik Ciechanowski”. Na uroczyste podsumowanie akcji została zaproszona między innymi delegacja ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Płońsku. Najważniejszym i chyba przez wszystkich najbardziej oczekiwanym momentem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie przedstawicielom nagrodzonych szkół czeków i pamiątkowych statuetek. Nasza szkoła otrzymała II NAGRODĘ w wysokości 2900,00zł i podziękowanie za zainteresowanie dzieci problematyką ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony lasów, emocjonalne ich powiązanie z lokalnym środowiskiem przyrodniczym oraz rozbudzanie umiłowania przyrody ojczystej. Odrębne dyplomy i indywidualne nagrody rzeczowe otrzymali również nauczyciele i leśnicy za szczególne zaangażowanie w propagowanie konkursowych idei. W gronie wyróżnionych z naszej szkoły znalazła się nauczycielka przyrody Teresa Sychowicz.