/  2012-2013   /  Pokaz treningu bokserskiego

Pokaz treningu bokserskiego

Przyjdź, zobacz, spróbuj – pod takim hasłem 19 kwietnia 2013 odbył się w naszej szkole pokaz treningu bokserskiego. Nietypowe zaproszenie zaprezentowała nam sekcja bokserska „Budowlani – Inżynieria” w składzie: Krzysztof Macharzewski (trener), Marcin Brzeski (mistrz polski w boksie amatorskim, obecnie zawodnik zawodowy), Emil Witkowski (uczeń ZOS w Płońsku) i Adrian Krajewski (uczeń SP 2 w Płońsku). Wielopokoleniowy wręcz pokaz uzmysłowił odbiorcom, że szermierkę na pięści można uprawiać niezależnie od wieku. Zaprezentowano między innymi elementy rozgrzewki, walkę z cieniem oraz krótkie sparingi, które wywołały największe emocje wśród widzów.

Trener sekcji zapraszał do udziału w bezpłatnych zajęciach. Zapewnił, że podczas treningu nikt się nie nudzi. Zwrócił także uwagę, że boks nie ma nic wspólnego z biciem się lecz jest dyscypliną sportową, która uczy zasad fair play oraz kształtuje osobowość. Płońscy pięściarze zostali bardzo dobrze odebrani w naszej szkole, o czym świadczyło duże zainteresowanie dzieci oraz liczne deklaracje wstąpienia do sekcji.