/  2021/2022   /  Pielgrzymka do Świętego Stanisława Kostki – naszego patrona

Pielgrzymka do Świętego Stanisława Kostki – naszego patrona

Dwieście lat po kanonizacji sprowadzono do Polski cząstkę relikwii Świętego Stanisława Kostki. Od 1983 r. z Przasnysza do Rostkowa wyruszają doroczne diecezjalne pielgrzymki młodzieży. To już 39 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, w której w sobotę, 18 września, uczestniczyli nasi uczniowie pod opieką p. Moniki Mączyńskiej oraz p. Aldony Gutowskiej. Głównym organizatorem pielgrzymki była nasza szkolna Parafia Świętego Ojca Pio w Płońsku. Tegoroczna pielgrzymka dzieci przebiegała pod hasłem: „Kochaj Mnie Tato!” i nawiązywała do przeżywanego obecnie Roku Świętego Józefa.

Pielgrzymka odbyła się w dwóch etapach. Dzieci wyruszyły do Rostkowa z Przasnysza, aby przejść pieszo 6 km do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Tam przeszły przez Bramę św. Stanisława Kostki i wzięły udział w Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Libera. W skierowanym do nich słowie zachęcał, aby kroczyły drogą, którą wskazał im św. Stanisław Kostka. Nasi młodzi pielgrzymi z „Trójki” głównie z klasy 4a, 4b oraz 6a prosili nie tylko w swoich własnych intencjach, ale w imieniu całej społeczności szkolnej. Dali piękne świadectwo swej wiary i przykład budującej postawy opartej na modlitwie.