/  2014-2015   /  Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

W dniu 3 października 2014 roku uczniowie klas: I a, I b, I c, I d, I s, przeżyli swoją ważną uroczystość szkolną, jaką było włączenie ich w poczet uczniów naszej szkoły. To wyjątkowe święto odbyło się w obecności honorowych gości, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Płońsk – pan Andrzej Pietrasik, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Płońsku pani Agnieszka Ksybek, przewodniczący Rady Rodziców -pan Jacek Przybylski, nauczyciele Przedszkola Nr 3 w Płońsku, wychowawcy oddziałów rocznego przygotowania przedszkolnego, nauczyciele religii i języka angielskiego oraz rodzice. Wszyscy zaproszeni oraz Dyrektor Szkoły złożyli dzieciom najserdeczniejsze życzenia.
Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły oraz akt pasowania na uczniów. Dzieci, jak „mali rycerze” złożyli przysięgę: Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczył się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę  starał się być dobrym kolegą, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom.
Potem nastąpiło pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonali: Dyrektor Szkoły -Teodozja Gorlewska, Burmistrz Miasta – Andrzej Pietrasik i Przewodniczący Rady Rodziców – Jacek Przybylski.
Od tej chwili uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.

W dalszej części spotkania pierwszoklasiści zaprezentowali zebranym swój pierwszy program artystyczny pod hasłem „Rozpoczynamy podróż w cudowny świat nauki”. Przedstawiciele klas recytowali wiersze, a wszystkie dzieci śpiewały piosenki o tematyce szkolnej.
Miłym akcentem uroczystości było przekazanie przez Radę Rodziców upominków i pamiątkowych dyplomów dla dzieci. Przedstawiciel Banku Spółdzielczego wręczył uczniom imienne książeczki oszczędnościowe z wpłaconą symboliczną kwotą początkową zachęcającą do dalszego oszczędzania.
Na zakończenie uroczystości zostały wykonane uczniom pamiątkowe zdjęcia. Rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek.
Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.