/  2012-2013   /  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbył się po raz ósmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Przez tydzień  szkołę odwiedzali zaproszeni goście, którzy czytali uczniom fragmenty literatury dziecięcej. Wśród nich znaleźli się: przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Klimczewska,pracownik SANEPID-u pani Anna Ozimkiewicz, panie Ilona Szymańska i Anna Wójcik z redakcji  „Wirtualny Płońsk”, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pani Danuta Ziółek,  lekarz pani Lidia Bistron, państwo Katarzyna i Tomasz Ornarowicz –poetka i trener Wellnes, ksiądz dziekan Zbigniew Sajewski, ksiądz proboszcz Edmund Makowski oraz pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku. Uczniów klas pierwszych odwiedzili również przedszkolacy z Przedszkola nr 1 wraz z wychowawczyniami. W klasach odbyło się wspólne czytanie wesołych  wierszyków znanych polskich autorów. W klasach IV i V goście z Urzędu Miasta: burmistrz  miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, wiceburmistrz pani Teresa Kozera oraz dyrektor Wydziału Polityki Społecznej pani Katarzyna Mikołajewska, przeczytali uczniom fragmenty książki „Misja Europa”, której autorami byli najmłodsi mieszkańcy miast partnerskich, również uczniowie naszej szkoły. Czytanie tej niezwykłej lektury pozwoliło poznać wszystkim dzieciom kolegów z zagranicy i ich miasta.

Zaproszeni gości nie tylko rozbudzali zainteresowania czytelnicze wśród dzieci, ale również opowiadali o swojej pracy. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej przeprowadzili w klasie Ia lekcję zachęcającą do czytania i korzystania z księgozbioru biblioteki. Dzieci miały okazję obejrzeć wiele ciekawych książek o różnej tematyce. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe pieczątki Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ma  na celu propagowanie głośnego czytania, przypominanie dorosłym o jego roli w wychowaniu zdrowego emocjonalnie, kulturalnego, mądrego człowieka.