/  2022-2023   /  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom to akcja, która od ponad 20 lat promuje głośne czytanie dzieciom. Obchodzona jest w wielu instytucjach: bibliotekach, szkołach i przedszkolach w całym kraju, również w naszej szkole. To już osiemnasty rok szkolny, w którym uczestniczymy w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Zapraszamy wtedy wielu znanych Płońszczan, aby zachęcali naszych uczniów do czytania i czytali im na głos utwory dla dzieci i młodzieży. Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w szkole od wielu lat są organizowane Poranki Czytelnicze. Inspiracją do tegorocznego wydarzenia była książka Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”, która w szczególny sposób rozbudza dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów. Fragmenty książki przeczytali zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, zastępca Burmistrza Miasta Płońsk pani Teresa Kozera, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Bożena Kaliściak, pani Renata Grabowska z Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku oraz pani Anna Ozimkiewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku oraz uczeń kl. 3a Szymon Burny. Poranek z lekturą ubarwiły piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa” w wykonaniu uczniów kl. 2b i 3a oraz pokaz tańca z elementami akrobatyki w wykonaniu Oli i Mai z kl. 3a. Mamy nadzieję, że z chęcią sięgniecie, nie tylko po lekturę „Akademii Pana Kleksa”, ale także po inne książki.