Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2009-2010   /  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tradycją naszej szkoły jest udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, który w tym roku trwał od 31 maja do 2 czerwca. Naszą szkołę odwiedzili goście, którzy nie tylko czytali uczniom fragmenty literatury dziecięcej, ale również opowiadali o swojej pracy. W tym roku czytali: Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Bożena Kaliściak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury pan Artur Wiśniewski, pracownik Sanepidu pani Anna Ozimkiewicz oraz dyrektor naszej szkoły pani Teodozja Gorlewska i wicedyrektor pani Ewa Kiraga. Uczestnicy kampanii czytali utwory Jana Brzechwy, Ewy Szelburg – Zarembiny, Juliana Tuwima, Marzanny Graff – Oszczepalińskiej. W ramach kampanii uczniowie klasy Id zaprezentowali klasom 0a, 0c i IIa przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Nowa wersja bajki była wesoła i przeplatana wieloma piosenkami.

Skip to content