/  2015-2016   /  Obchody V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Obchody V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Dnia 25 września 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku wzięli udział w obchodach „V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. Organizatorem Głównym imprezy jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz. Akcja odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września i ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Tego dnia w ramach innowacji pedagogicznych „Szarady dla szkolnej gromady” i „Z matematyką za pan brat” podczas zajęć lekcyjnych uczniowie zdawali „egzaminy” z tabliczki mnożenia oraz dzielnie zmagali się z zagadkami matematycznymi wykorzystującymi jej znajomość. Zabawa połączona z nauką bardzo się wszystkim podobała. O godzinie 1200 uczniowie klasy IIa i VId udali się na patrol egzaminacyjny ulicami miasta. Wszyscy spotkani mieszkańcy, pracownicy urzędów i sklepów, którzy zgodzili się na mały egzamin, pomyślnie odpowiedzieli na wylosowane zagadki i zostali EKSPERTAMI TABLICZKI MNOŻENIA.