Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2016-2017   /  Obchody Dni Kultury Brytyjskiej

Obchody Dni Kultury Brytyjskiej

16 i 17 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbyły się Dni Kultury Brytyjskiej. Na parterze znajdowało się stoisko z akcesoriami związanymi z Wielką Brytanią. Podczas przerw można było obejrzeć zdjęcia z Anglii, obejrzeć różne gadżety czy poczytać gazety w języku angielskim. Na drzwiach sal lekcyjnych zawisły napisy z nazwami przedmiotów w języku angielskim, plakaty z postaciami i symbolami związanymi z krajami anglojęzycznymi. Uczniowie przygotowali przepaski na głowę z ilustracjami przedstawiającymi symbole, budynki związane z Wielką Brytanią, ubrali się w stroje w barwach krajów Wielkiej Brytanii. W czwartek uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w spotkaniu z niecodziennym gościem. Pan James Brierly, Brytyjczyk od ponad dwudziestu lat mieszkający w Polsce, udzielił wywiadu Marcelowi z klasy 6 d. Opowiedział o sobie i o roli języka angielskiego, podpowiadał, jak uczyć się skutecznie – sam nauczył się polskiego, będąc już dorosły. Spotkanie ubarwił występ zespołu The Beatles. W postacie legendarnej czwórki wcielili się chłopcy z 6 d. W piątek uczniowie klas starszych przedstawili młodszym kolegom przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne na temat Wielkiej Brytanii. Odbyły się również podchody językowe dla uczniów klas VI. Wszyscy mogli poćwiczyć wymowę w języku angielskim, czytając wylosowane ‘Tongue – twisters’ – łamańce językowe.

Skip to content