Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2015-2016   /  Nietypowa, zdrowa wywiadówka w 3 e

Nietypowa, zdrowa wywiadówka w 3 e

Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych uczniów oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków w ramach: Innowacji Pedagogicznej „Modyfikacja stylu życia – modelowanie zachowań” i w związku ze Światowym Dniem Zdrowia. W dniu 22.03.2016r. na zebranie z rodzicami zaprosiliśmy panią dietetyk Magdę Stefaniak. W interesujący sposób poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznała z piramidą żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Zainteresowani rodzice mogli dowiedzieć się, jakie produkty powinny dominować w diecie dziecka, a które powinno się eliminować ze względów zdrowotnych. Pani Magda poruszyła temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych dziecka, które w późniejszym życiu człowieka mogą go uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi.

Skip to content