/  2019-2020   /  Niecodzienna wizyta obcokrajowców w SP3

Niecodzienna wizyta obcokrajowców w SP3

Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku od kilku lat współpracuje z Międzynarodową Organizacją Studencką AIESEC. W związku z tym w ostatnim tygodniu mieliśmy okazję gościć studentów, tym razem pochodzących z Chin i Gwatemali.

Ketian Rebecca Wang i Philip Bran prowadzili ciekawe lekcje w języku angielskim, prezentując tym samym swój kraj – kulturę, tradycje, zwyczaje, ciekawostki. Studenci opowiadali również o swoich zainteresowaniach, a nawet zaprosili dyrekcję, nauczycieli oraz młodszych kolegów i koleżanki na wyjątkowy, muzyczny koncert. Mistrzowska gra na fortepianie Rebeccy i gitarowe wibracje Philipe wprowadziły wszystkich w niesamowity, świąteczny nastrój.

Uczestnicy projektu chętnie brali udział w życiu szkoły, zawodach sportowych i uroczystościach okolicznościowych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszyły się zajęcia dodatkowe prowadzone w języku chińskim i hiszpańskim, to na pewno dla nich nowe i ciekawe doświadczenie. Studenci wybrali się także z wizytą do Ratusza, podczas której spotkali się z Burmistrzem Miasta Płońsk Andrzejem Pietrasikiem oraz zastępcą Teresą Kozerą. Włodarz naszego miasta opowiedział gościom historię Płońska
i oprowadził ich po Urzędzie. Uczniowie klas siódmych zaprosili obcokrajowców na wycieczkę do Płocka. Wspólnie zwiedzali miasto oraz obejrzeli spektakl „ Opowieść wigilijna” przygotowany przez artystów z Teatru Dramatycznego w Płocku.

Goście wyrazili wdzięczność całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku za wspaniałe przyjęcie i polską gościnność. Uczniowie zaś z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem przyjęli młodych studentów, chętnie rozmawiali z nimi, doskonaląc swoje umiejętności językowe. To była bardzo owocna wizyta.