Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2022-2023   /  „Niechaj prowadzi nas gwiazda”

„Niechaj prowadzi nas gwiazda”

„Niechaj prowadzi nas gwiazda”
Takie hasło towarzyszyło tegorocznym Orszakom Trzech Króli. Gwiazda była znakiem i przewodnikiem dla Mędrców w drodze do Jezusa. Dziś również prowadziła także nas ku „Dobru” i „Miłości” jakim jest Nowonarodzony Bóg.
W piątek 6 stycznia Orszak Trzech Króli w naszej szkolnej parafii Świętego Ojca Pio w Płońsku zgromadził liczną grupę wiernych. Najpierw uroczysta Msza Święta i wspólna modlitwa, a potem barwny korowód wyruszył w stronę budującego się nowego Kościoła, aby w uroczysty sposób przejść przez symboliczną bramę i poczuć się wspólnotą. Bo tego dnia najważniejsze, jak powiedział Ksiądz Proboszcz Tomasz Markowicz podczas kazania, jest bycie razem – wszyscy jesteśmy sobie potrzebni i jednakowo ważni. Wśród licznie zebranych parafian byli także nasi uczniowie przebrani w postaci jasełkowe królów, aniołów, pastuszków, którzy do „Parafialnego Betlejem” nieśli symboliczne dary i prezenty dla Dzieciątka: miłość, radość, serdeczność, życzliwość, pomoc Było naprawdę wesoło – korony, aktorzy, kolędy, smakołyki, konfetti, wiele radości i nawiązania do najpiękniejszych polskich tradycji. Było rodzinnie, ciepło i życzliwie. Wszak Święto Trzech Króli to jedno z najradośniejszych świąt kościelnych.

Skip to content