/  2019-2020   /  Nasi uczniowie na płońskich obchodach Międzynarodowego Dnia Pokoju

Nasi uczniowie na płońskich obchodach Międzynarodowego Dnia Pokoju

„Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”.

Kardynał Stefan Wyszyński

21 września  obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju.  Ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ święto, które celebrowane jest na całym globie, ma zwrócić uwagę społeczeństw na potrzebę uczczenia i przestrzegania pokoju oraz sprzeciw wobec wojen.  Tego dnia w wielu miejscach organizowane są huczne festyny.

Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku, wzięli udział w płońskich obchodach tego święta.  Organizatorem uroczystości był Urząd Miejski w Płońsku, na czele z Panem Burmistrzem Miasta Płońsk, Andrzejem Pietrasikiem. Na uczestników spotkania czekało dużo atrakcji.

Punktualnie o godzinie 11.00 przy akwenie Rutki wszyscy zostali oficjalnie powitani przez Pana Burmistrza, który w swoim przemówieniu szczególnie podkreślił, jak ważny jest pokój na świecie.  Następnie uczestnicy płońskich obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju ustawili się na planie pacyfki – znaku pokoju – do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, by za chwilę wypuścić w powietrze białe balony. Ważnym punktem spotkania był symboliczny bieg, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły  z nauczycielami i rodzicami.

Mimo niesprzyjającej aury, wszyscy uśmiechnięci, pełni zaangażowania ukończyli zmagania. Na uczestników obchodów czekały również inne atrakcje, takie jak : pokaz zumby czy zabawy taneczne. Dla najmłodszych przygotowano plac z dmuchanymi zabawkami.

Dzięki tej akcji na pewno uczniowie naszej szkoły inaczej spojrzą na potrzebę pokoju na świecie oraz w ich najbliższym otoczeniu.