Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2022-2023   /  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

10 listopada w naszej szkole był wyjątkowy!
Wśród uczniów zapanował prawdziwie patriotyczny nastrój. Uroczysty apel rozpoczęto od budowania biało-czerwonego muru z ,,cegieł” przygotowanych przez uczniów. Ogromna budowla stanowiła piękną dekorację, a jednocześnie podkreślała, że odzyskanie przez Polskę niepodległości było możliwe dzięki wspólnemu wysiłkowi. Symbolika strojów uczniów nawiązywała do najważniejszych wydarzeń historycznych. Pojawili się królowie, damy dworu, legioniści, powstańcy, sportowcy i kibice. Na scenie pojawili się m.in. Józef Piłsudski oraz św. Jan Paweł II. Po akcji Samorządu Uczniowskiego przyszedł czas na uroczysty apel oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wszyscy zebrani zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym 60. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę usytuowanym na terenie szkoły.

Skip to content