/  2008-2009   /  „Moje wędrówki po lesie”- edycja 2008

„Moje wędrówki po lesie”- edycja 2008

Już po raz piąty w miesiącu grudniu 2008r. Nadleśnictwo Płońsk ogłosiło i rozstrzygnęło konkurs „Moje wędrówki po lesie”- edycja 2008. Konkurs był przeznaczony dla różnych kategorii wiekowych: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów i liceów. Promował on miłość do lasu. Uczestnicy koła ekologicznego z naszej szkoły (I – kategoria wiekowa) przystąpili po raz kolejny do konkursu. W ramach tematu dla tej kategorii „Dary lasu” wykonali wiele prac plastycznych. W pracach pokazali, dlaczego las jest dla nich taki ważny i co im daje. Wykazali się znajomością tego, co lasy mają do zaoferowania człowiekowi i zwierzętom. Uroczyste podsumowanie konkursu „Moje wędrówki po lesie – edycja2008” odbyło się w Nadleśnictwie Płońsk w dniu 6 lutego 2008r. W uroczystości uczestniczyły osoby nagrodzone oraz wyróżnione w konkursie wraz z nauczycielami reprezentującymi szkołę. Organizatorzy przyznali nagrody w trzech różnych kategoriach tematycznych. Spośród 29 placówek oświatowych (około 300 prac) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku w kategorii I zatytułowanej „Dary lasu” zajęli pierwsze miejsce i otrzymali atrakcyjne nagrody.

Nagrody wręczyli zastępca nadleśniczego Tomasz Dziewulski i referent ds. leśnych Aneta Szarlik – Fac.

Nagrodzeni to: Klimczewska Marta, Konopka Alicja, Stankiewicz Małgorzata – uczennice klasy IIb.