/  2014-2015   /  „Moja przyszłość”- wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego.

„Moja przyszłość”- wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Dnia 27 września 2014 roku uczniowie klas szóstych naszej szkoły byli na wycieczce w Kampinoskim Parku Narodowym. Wyjazd ten jest częścią całorocznego projektu

„Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje
kluczowe –„MOJA PRZYSZŁOŚĆ’’
.

Wyjazd do Kampinoskiego Parku Narodowego umożliwił poznanie przyrodniczych osobliwości tego terenu. Zwierzęta i rośliny parku podziwialiśmy także w Muzeum Przyrodniczym. Duże wrażenie na uczniach wywarł Cmentarz Wojenny w Palmirach i Muzeum Martyrologii. Uczniowie uczcili pamięć pomordowanych zapaleniem zniczy. Opowiadali w języku angielskim o słynnych postaciach, ćwiczyli odczytywanie dat i liczb, zamieniali cyfry arabskie na rzymskie. Doskonalili rachunek pamięciowy i dodawanie liczb sposobem pisemnym. Zajęcia odbywały się w języku polskim i angielskim. Uczniowie poznawali angielskie nazwy obserwowanych roślin,  zwierząt i figur geometrycznych. Część matematyczna realizowana była podczas posługiwania się planem parku i skalą. Uczniowie szacowali odległości i wysokości drzew. W najbliższym otoczeniu wyszukiwali figury przestrzenne i obliczali objętość pomnika w kształcie prostopadłościanu. Posługiwali się taśmą mierniczą, wyznaczali pola powierzchni. Wspólne gry dydaktyczne i zabawy stały się okazją do integracji grupy. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu.