/  2016-2017   /  Międzynarodowy Dzień Pokoju i Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Międzynarodowy Dzień Pokoju i Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 21 września 2016 roku uczniowie płońskiej „Trójki” włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju i Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Celem obchodów Dnia Pokoju jest zwrócenie uwagi wszystkich ludzi na wartość pokoju  w obliczu konfliktów zbrojnych i terroryzmu na świecie. W ramach dwóch innowacji pedagogicznych: „Mali odkrywcy – wędrówka po wybranych krajach Europy” oraz ,,Małe Orlę” uczniowie  przygotowali okolicznościową gazetkę, wykonali papierowe gołębie i transparenty, na których widniały słowa: szacunek, porządek, wolność, miłość.  Głównym motywem kolorystycznym obchodów był kolor błękitny. Społeczność szkolna zgromadziła się przed budynkiem szkoły, tworząc pokojowy krąg. Dyrektor szkoły Teodozja Gorlewska przypomniała wszystkim,  jak cenny jest pokój na całym świecie. Wielkie wrażenie wywarło na zebranych wypuszczenie gołębi- symbolu pokoju oraz wspólne śpiewanie utworu Michaela Jacksona ,,Heal the World”. Płońsk jest jednym z pięciu polskich miasta, należących do Międzynarodowego Stowarzyszenia Orędowników Pokoju. Współpracujemy również z miastami partnerskimi z innych państw. Od 2013 roku  burmistrz Płońska pan Andrzej Pietrasik jest też przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w szkole obchodzono już po raz kolejny. Z okazji tego święta wszystkie maluchy zaprezentowały się przed społecznością szkolną w krótkim programie artystycznym. Ubrane w odblaskowe kamizelki i plecaki z kolorowymi kwiatami, zawierającymi treści dotyczące praw dziecka, przeszły barwnym korowodem ulicami miasta. Towarzyszyli im także uczniowie z klas II f i III b, promujący idee pokojowe. Wszyscy uczestnicy marszu udali się do Urzędu Miasta, gdzie spotkali się z panią burmistrz Teresą Kozerą i pracownikami. Przekazali pięknego, symbolicznego gołębia, wykonanego techniką origami i zaśpiewali ,,Hymn przedszkolaka”.   Dzieci wzięły też udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych specjalnie dla przedszkolaków przez MCK w Płońsku. To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.