/  2013-2014   /  Międzynarodowy Dzień Pokoju

Międzynarodowy Dzień Pokoju

W piątek, 20 września 2013 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pokoju, który został ustanowiony przez ONZ 21.09.2001 roku. Z tej okazji mieszkańcy miast na całym świecie łączą się przez Internet i przekazują swoim przyjaciołom ideę pokoju i sprawiedliwości. Miasto Płońsk reprezentowały miejskie przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja. Dzieci oraz młodzież zaprezentowały swoje talenty w programach muzyczno-tanecznych. Nasza szkoła chętnie włączyła się w obchody tego dnia zorganizowane w naszym mieście. Uczennice klasy VI b podczas trwania nagrania malowały herb naszego miasta, natomiast zespół taneczny klas pierwszych pokazał się w układzie tanecznym ,,Gimnastyczne A..B..C”.Osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg wydarzenia były nauczycielki: pani Katarzyna Uniewska oraz pani Aneta Sybicka. Szkoda tylko, że próby techniczne po stronie afrykańskiego partnera, z którym Płońsk miał się połączyć nie pozwoliły obejrzeć tego, co z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju przygotowali mieszkańcy stolicy Etiopii – Adis Abeba. Transmisję można obejrzeć w Internecie na oficjalnym kanale organizacji IAPMC serwisu You Tube.