/  2012-2013   /  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

W dniu 01 października w Polsce obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie, w którym przebywa około 35 pensjonariuszy z okolic Płońska i Ciechanowa. Aby umilić mieszkańcom ten dzień, uczniowie klasy IIId oraz VIe, zaprezentowali program artystyczny pt. „ Janusz Korczak – patron dziecięcych marzeń”. Pensjonariusze mogli obejrzeć prezentacje multimedialne wzbogacone o słowo mówione, a także wysłuchać piosenek dotyczących życia i twórczości Janusza Korczaka. Program artystyczny wzbogaciły także występy zespołu „Gracja”, pokaz tańca towarzyskiego oraz utwory instrumentalne na skrzypcach. Po występie uczniowie mogli zwiedzić dom, porozmawiać z panią dyrektor Agnieszką Klimczewską oraz z jego mieszkańcami, a także obejrzeć piękne prace wykonane przez pensjonariuszy podczas zajęć terapeutycznych.