/  2014-2015   /  Lekcja przyrody – spotkanie z żywymi gadami

Lekcja przyrody – spotkanie z żywymi gadami

Dnia 28.04.2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyła się niecodzienna lekcja przyrody – spotkanie z żywymi gadami. Do szkoły przyjechał opiekun zwierząt, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoich podopiecznych, ich zwyczajach i jadłospisie. Opisywał ich naturalne środowisko oraz przebieg rozwoju od jaja do dorosłego osobnika. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć węża zbożowego, koralowego, boa dusiciela i pytona tygrysiego oraz bardzo rzadkiego albinosa pytona. Na te kilka godzin szkoła zamieniła się w prawdziwe ZOO. Opiekun zwierząt uczulał, że podczas długich wędrówek po puszczach tropikalnych, ale także złocistych, polskich lasach należy pamiętać, aby podczas spotkania z wężem np. żmiją zygzakowatą nie wykonywać gwałtownych ruchów. Gady te są wyjątkowo wrażliwe na energiczne gesty i hałas. W razie ukąszenia przez żmiję zygzakowatą należy niezwłocznie udać się do lekarza. Żmije natomiast nigdy nie atakują człowieka, mogą być niebezpieczne tylko w przypadku bezpośredniego zetknięcia w obronie własnej. Uczniowie z zainteresowaniem i ogromną ciekawością zgłębiali tajniki wiedzy przekazywane przez opiekuna „ goszczących” w naszej szkole gadów.