/  2014-2015   /  Lekcja przyrody- Chroń się przed kleszczami

Lekcja przyrody- Chroń się przed kleszczami

Dnia 20.04.2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyła się lekcja przyrody podsumowująca pracę metodą projektu „Chroń się przed kleszczami”, którego koordynatorami są p. Teresa Sychowicz i p. Agnieszka Sabalska. Projekt ten jest częścią realizacji programu profilaktycznego „Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami”, który jest prowadzony w szkole w ramach współpracy ze Stacją SANEPiD w Płońsku. Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację multimedialna zawierającą podstawowe wiadomości  o kleszczach i chorobach, które przenoszą. Jedna z uczennic zaprezentowała przygotowany przez siebie model kleszcza i posłużyła się nim omawiając jego budowę. Duże zainteresowanie wzbudziła scenka przedstawiająca wizytę mamy z córką u lekarza, który zaprezentował, jak bezpiecznie wyjąć kleszcza i jak właściwie ubrać się do lasu. W ramach podsumowania zajęć odbył  się konkurs wiedzy o pajęczakach. Okazało się, że uczniowie posiadają dużo wiadomości na ten temat. Ostatnim etapem lekcji była możliwość obserwacji kleszcza umieszczonego w specjalnym pojemniku, uczniowie przez lupę mogli zobaczyć jak zachowuje się to stworzenie. To była niezwykle ciekawa lekcja przyrody.  W piątek 24 kwietnia, w ramach współpracy z Niepublicznym Przedszkolem Artystycznym „Świat Odkrywców”, zostaną przeprowadzone takie same zajęcia dla przedszkolaków .