/  2011-2012   /  Lekcja Halloween

Lekcja Halloween

W ramach rozwoju zainteresowania uczniów tradycjami Wielkiej Brytanii 27.10.2011 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego odbyła się lekcja Halloween. Zajęcia przygotowały p. Agnieszka Sabalska z grupą przedszkolną 0b oraz p. Agnieszka Tomaszewska z klasą 2d. Tematyka Halloween jest obowiązkowym elementem lekcji języka angielskiego jako uzupełnienie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Przyjemnym akcentem były zachwycające przebrania dzieci. Rodzice zadbali o ,,halloweenowe” stroje dla swoich pociech. Można było spotkać czarownice, duszki, wampiry i potwory. Spośród uczestników zabawy wybraliśmy tych, którzy zadziwili nas swoim oryginalnym strojem.
Dzieci śpiewały piosenki o tematyce Halloween w języku angielskim i poznawały słownictwo związane z tym świętem. Odbyły się różne zabawy i konkursy m.in. ,, Przeprawa przez bagno”, ,,Mumie”, zabawa w paskudztwo, zabawa z miotłą, konkurs na najbardziej przerażający krzyk oraz wyławianie jabłek z misy bez użycia rąk. Cała zabawa odbyła się w blasku świec z nieodłącznymi świecącymi dyniami. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza Oceanu w latach 90 – tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślimy, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.