/  2008-2009   /  Konkurs Wiedzy Samorządowej

Konkurs Wiedzy Samorządowej

W dniu 11. 12. 2008 roku w  Urzędzie Miasta odbył się miejski etap Samorządowego Konkursu Wiedzy o Płońsku. Naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnego etapu tego Konkursu – Marta Cendrowska, Katarzyna Krynicka z klasy VI b i Aleksander Dłużniewski z klasy Vb. Uczniowie odpowiadali indywidualnie na pytania z trzech działów – „ Płońsk historyczny”, „ Płońsk współczesny”, „ Płońsk samorządowy”. Suma punktów liczyła się jako dorobek grupy. Pytania były bardzo trudne, ale nasi uczniowie dobrze sobie z nimi poradzili. Razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 przystąpili do dogrywki, którą wygrali. Według regulaminu, tym razem drużyna mogła się konsultować w sprawie odpowiedzi. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce i otrzymała zestaw komputerowy.

Po drużynowych zmaganiach przyszła kolej na zawody indywidualne. Z naszej szkoły zakwalifikowała się do nich Marta Cendrowska, która zdobyła 6 punktów w zawodach drużynowych. Tylko jednym punktem przegrała rywalizację z uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 2.

Za udział w Konkursie uczniowie i przygotowujący ich nauczyciele – Grażyna Buczyńska i Anna Kaczmarska otrzymali gratulacje od Komisji oraz   otrzymali upominki.