/  2020/2021   /  Konkurs polonistyczny 2020

Konkurs polonistyczny 2020

19 października dziesięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do I etapu Konkursu Polonistycznego. W bieżącym roku zakres merytoryczny konkursu dotyczył dzieł literackich, malarskich i filmowych z zakresu starożytności i renesansu w korelacji z hasłem: ,,Blaski
i cienie epok”.

Od początku września miłośnicy literatury, poznawali teksty: Horacego, Jana Parandowskiego, Sofoklesa czy Jana Kochanowskiego, a także interpretowali klasyczne rzeźby i obrazy słynnych mistrzów renesansu.

Do II etapu Konkursu Polonistycznego zakwalifikowali się: Tomek Kicek (klasa 7s), Maciek Maraszek, Daria Piekarz, Alan Piórkowski, Łukasz Skierkowski i Ania Szymańska (wszyscy z klasy 8a). Opiekunem merytorycznym uczniów była: p. Anna Markowska.

24 listopada uczniowie przystąpią do II etapu i zmierzą się z ,,Balladyną” Juliusza Słowackiego i ,,Grażyną” Adama Mickiewicza.

Kochani Uczniowie- Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!!!!