/  2014-2015   /  Konkurs Polonistyczny 2014/2015 etap szkolny

Konkurs Polonistyczny 2014/2015 etap szkolny

W poniedziałek 13 października 2014r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas szóstych i piątych. Konkurs rozpoczął się punktualnie o godzinie 1400,  a uczestnicy mieli 60 minut na wykonanie 16 zadań. Temat przewodni etapu szkolnego tegorocznego konkursu to Pełne zrozumienie i małe nieporozumienia  Test składał się z dwóch części : literacko – językowej oraz wypracowania, w którym należało zredagować  opowiadanie o tym, jak błahy przypadek lub nieoczekiwany zbieg okoliczności może doprowadzić do wielkiej zmiany lub artykuł do szkolnej gazetki o jednym z tekstów kultury obowiązującym na tym etapie konkursu. Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego należało zdobyć 85% punktów.

Najwięcej punktów zdobyły uczennice klas: 6c Nicole Akpang, 6b  Izabela Kołodziejska oraz  6s Natalia Sękowska.